Jednosměrné rozhodovaní v „divadelním kusu“ obce

Tentokrát to bude jen krátké a snad i trefné. Jistě jste si všimli staronového usměrnění provozu v ulici Oblouková směrem od přejezdu na Kateřinskou ulici. Bylo to trochu překvapivé rozhodnutí obce, ale možná nutné a určitě dobře vykomunikované…

Nechám stranou vztyčení značek jednosměrky a desítky aut, která se hned první den otáčela, nebudu ani zmiňovat, jak byla jednosměrka po pár dnech zase odstraněna – pravděpodobně bylo zapotřebí vytrénovat obyvatelstvo – a pak zase instalována zpět po zlegalizování opatření. Co mě ale opravdu zvedá ze židle, je důvod a finální realizace opatření.

Mohl by mně, prosím, někdo vysvětlit proč není tato ulice jednosměrná již od přejezdu?
Celkem bych pochopil argument snížené viditelnosti v esíčku od přejezdu až po začátek klesání ulice. Nechat ale ten nejméně přehledný úsek obousměrný a zjednosměrnit přehledný, široký kus silnice, mi opravdu moc smysl nedává.

Poslat pak celý provoz od přejezdu na tu nejhorší křižovatku ve Stráži bez dalšího zabezpečení je diletantské rozhodnutí, které je úplně mimo realitu nutnosti.

Připadá mi, že bylo zapotřebí, aby byla vidět práce obce a tak se udělala jednosměrka kde není potřebná tak, aby si jí celá Stráž všimla. Jak dlouho byla tato komunikace obousměrná? Máme v obci opravdu tak málo problémů k řešení, že musíme dělat nepotřebné věci?

Nebyla náhodou ulice Oblouková mockrát použita jako krizová komunikace při častých nehodách tam, kam se nyní svedl veškerý provoz? Více o této křižovatce si můžete přečíst na našem blogu zde.

Projeďte si Stráž, podívejte se na historicky nevyhovující komunikace a posuďte sami. Uděláme jednosměrku v každé ulici, která neplní moderní parametry? V tom případě bude celý Stříbrný a Zlatý kopec jednosměrný.

Byl bych rád, kdyby se začalo přemýšlet u rozhodnutí, která ovlivňují chod obce.
Moc rád bych si v tomto případě představil model řešení, kde se postaví park, v něm pak chodníky k usměrnění, a po roce se chodníky doplní tam, kde jsou vychozené cestičky, protože to je cesta, kterou si zvolili uživatelé parku a ne úředník s perem u mapy obce.

A proto si pro nás všechny přeji více vychozených cestiček a méně značek usměrňujících naše životy. Mějte se fajn a buďte obezřetní nejen v jednosměrkách.Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: