Oblouková ulice bez vysvětlení, ale s heliportem

Pozitiva převyšují negativa a to po včerejším veřejném zastupitelstvu, které jako první po velice dlouhé době bylo přenášeno online a dokonce ponecháno v archivu do druhého dne.

Je ale pro mne záhadou, jak nám paní starostka vysvětlila dění kolem vzniku jednosměrky a slepé ulice najednou.

Vysvětlení bylo obsáhlé, ale v kostce řečeno, postoupila žádost z petice občanů o 21-ti podpisech panu Rychetskemu do Liberce, který pak na její pokyn konal a ona s tím již nic neudělá. Skvělá práce 👏

Touto dopravní změnou jste, pani starostko, vyhověla 21-ti podepsaným na petici, kterou krom vás dle všeho nikdo neviděl a znepříjemnila jste život stovkám obyvatel žijících v obci.

Nejen to. Chybějící dopravní značky, chodníky a přehledné křižovatky jen přidávají na nebezpečnosti celku ulic Oblouková/Neumannova/Kateřinská, kde mimo jiné sídlí dětský lékař a je umístěna autobusová zastávka.

Myslím, že by bylo moudré dělat rozhodnutí vhodná pro obec jako celek, a to systémově, ne bezmyšlenkovitě a bez domyšlených důsledků. Ty totiž ovlivňují chod obce jako celku.

A tak, prosím, berte v potaz dalších 2,500 občanů a jejich potřeby. Tato silnice byla obousměrná stovky let, dokonce dříve, než tam stály domy, proto náhlá nutnost změny není na místě. A pokud snad opravdu nutná je, pak je třeba řešit vše s tím spojené komplexně s potřebou ostatních občanů a s ohledem na okolní infrastrukturu.

To, že se většina občanů k věci nevyjádří, neznamená jejich souhlas. Vedení obce má dbát na všechny a ne upřednostnit petici, kde vyjádřilo svůj souhlas pro svou věc ani ne půl procenta obyvatel.

Touto logikou si i já mohu obstarat 21 podpisů na petici za zřízení heliportu za domem a pro blaho všech ve Stráži. Je to asi blbost, ale nápadně to připomíná toto rozhodnutí, schované za honem blaha obyvatel Stráže.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: