Obloukem přes menšinu omezit většinu

Už je to pár měsíců, co se obec rozhodla zjednosměrnit Obloukovou ulici kvůli 21 podpisům na úkor většiny v obci. Dosáhla toho relativně rychle, ale bohužel zase bez zabezpečení křižovatek a vyřešení provozu vozidel i chodců

Namísto osazení značek vyznačujících hlavní ulici, ponechala obec původní, teď již nesmyslnou, variantu pravidla pravé ruky. Představte si jízdu od školy přes koleje, kde musíte zbytečně dávat přednost z prava, z jednosměrky. Jednoduší by bylo upřednostnit Neumannovu ulici jako hlavní a osadit Obloukovou ulici značením přednosti v jízdě.

Na místě je také otázka, čemu vlastně tato dopravní změna pomohla.
Nahrnula dvakrát tolik provozu do Neumannovi ulice, kde není chodník, ale zato tam sídlí dětský lékař a je zakončena autobusovou zastávkou. Strážaci najednou musí jezdit hubenější silnicí s oboustranným provozem, zatímco v Obloukové mužete jet snad i s kombajnem.

Hubená silnice, bez chodníků s pěším provozem a se zrcadlem na vyústění u Kateřinské, které je často nepoužitelné.

Myslím, že tato dopravní změna je opravdu špatná. Obec prosadila petici o 21 podpisech bez zřetele na ostatní stovky občanů. Ale také se ukázalo jak je obec pomalá ve změnách, které by měla logicky udělat ruku v ruce s tímto omezením dopravy.

O bezpečnosti těchto komunikací si můžete přečíst více v tomto blogu i jinde.
Jen se bojím okamžiku kdy se obec rozhodne zjednosměrnit třeba ulici Bilejovu a nebo rovnou celý Stříbrný kopec.

Ono totiž to rozhodnutí není založené na zdravém rozumu, zažité praxi nebo snad k blahu obce. Je to prostě 21 podpisů lidí, kteří si prosadili svou na úkor ostatních.
Bude-li obec jednat v tomto duchu, tak se bojme jednosměrkového království.

Obec má mít přece nadhled a přehled o situaci a nedělat kroky, které jsou špatné a poté se bránit argumentem, že se zbytek občanů přece nevyjádřil …
Obec a její zaměstnanci mají dělat to nejlepší možné pro obec a ne pro vybranou, nebo snad provázanou, úzkou skupinu lidí.

Stále tu platí, že ne každý, kdo dělá kroky, se pohybuje v před. Bohužel.

Vladimír Pekuláš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: