Volební program pro komunální volby 2022 ve Stráži nad Nisou

Připravili jsme pro vás volební program, který ve zkratce shrne priority, které jsme vyhodnotili jako důležité pro naší obec. Nejde o to jediné, co bychom chtěli dělat, ale o body a projekty, které jsou realizovatelné v dalším volebním období a značně pomohou všem v obci.

Nechceme jít cestou planých slibů, ale dosáhnout reálných změn tam, kde je to nejvíce potřeba. Máme tým schopných lidí z různých odvětví, kteří mají bohaté zkušenosti a hlavně se nebojí pracovat.
Zachování vyrovnaného rozpočtu a suverenity obce

Vyrovnaný rozpočet obce je pro nás prioritou, nechceme žít na dluh.
V maximální míře budeme využívat čerpání veřejných fondů.
Stejnou důležité je pro nás zachování samostatnosti Stráže nad Nisou.

Zahájíme systematické opravy a údržbu dopravních komunikací

Stav téměř všech komunikací v obci je dosti žalostný, necháme je opravit a uvést do funkčního stavu tak, aby byly použitelné bez kličkování mezi výmoly. Bude zavedena jejich pravidelná údržba a kontrola stavu..

Rekonstrukce obecního majetku a obecních bytů

Opravíme obecní byty tak, aby splňovaly dnešní požadavky a předáme je novým nájemníkům. S tím souvisí i nevyužité nebytové prostory, které nabídneme k využití pro služby občanům. Zahájíme projektovou přípravu pro výstavbu nových startovacích bytů pro mladé rodiny.

Najdeme úsporná řešení energetické náročnosti obecních budov

Využijeme dotačních titulů k řešení úspory energetické náročnosti obecních budov jejich zateplením a instalací fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel.

Výstavba a rekonstrukce chodníků

Převezmeme Studáneckou a Kateřinskou ulici od Libereckého kraje a zajistíme jejich opravu a v ulici Studánecká zařídíme výstavbu chodníku.

Revitalizace náměstí a s tím spojená dopravní situace

Nechceme stavět pomníky v podobě nového obecního domu, myslíme, že je lepší účelně vyřešit využití náměstí jako skutečného centra obce. Upravíme náměstí tak, aby v době dopravní špičky bylo bezpečné pro děti.

Rozvoje Zlatého a Stříbrného kopce, pracovní skupina

Dálnice defacto rozdělila Stráž nad Nisou na dvě obce s tím, že Zlatý a Stříbrný kopec byl dlouhodobě opomíjen. Navrhujeme proto vytvoření samostatné pracovní skupiny, která by řešila a prosazovala své návrhy nikoli na veřejném zastupitelstvu obce, ale přímo se zastupiteli a „Kopečáci“ by tak měli možnost být platnou součástí řešení.

Zachováme poštu v obci

Uděláme vše pro to, aby ve Stráži zůstala zachována pobočka České pošty, kterou vnímáme jako zásadní a důležitou službu pro všechny občany.

Podpora moderních forem výuky v mateřské a základní škole

Rádi bychom zavedli výuku cizích jazyků již v mateřské školce, kde se děti zábavnou formou učí a rozvíjejí. Pro žáky základní školy bychom chtěli podpořit a rozšířit možnost výuky rodilým mluvčím.

Dokončení rekonstrukce sportovišť

Dokončíme legalizaci a rekonstrukci hřiště u Řadovek. V plánu máme také nové dětské hřiště na Zlatém kopci. Podle již zpracované studie zahájíme kroky k výstavbě nové sportovní víceúčelové haly u stávající tělocvičny ZŠ.

Vytvoření strategického plánu rozvoje obce

Jedná se o klíčový dokument, který slouží ke strategickému plánování obce přesahující jedno volební období. Nemyslíme jen na další čtyři roky, ale i do budoucna.

Rozšíření stávajících komunikací v návaznosti na nově plánovanou výstavbu

Jsme si plně vědomi stávajících problémů s průjezdností v obci a tyto problémy se pouze znásobí s přibývající výstavbou rodinných domů. Chceme zajistit lepší průjezdnost rozšířením stávajících komunikací a zajistíme koordinaci výstavby nových domů v návaznosti na zatížení současných komunikací. Nejsme zastánci jednosměrek.

Řešení modernizace autobusových zastávek

V roce 2022 si naše obec nezaslouží zastávky autobusu jako z roku 1992. Zajistíme důstojnou rekonstrukci a výstavbu nových zastávek tak, aby splňovaly požadavky občanů a zároveň zajistily jejich vyšší bezpečnost.

Vytvoříme podmínky pro stálou lékařskou péči

Jsme si vědomi, že v obci chybí praktický lékař a zubař, vytvoříme podmínky pro tuto stálou lékařskou službu.

Kulturní vyžití pro seniory, denní stacionář, senior taxi

Pro naše starší spoluobčany zajistíme pořádání výletů, kulturní akce a vytvoříme denní stacionář. Zajistíme senior taxi.

Zlepšíme vzhled obce

Není důvod stydět se za naší obec. Uděláme vše pro to, abychom zajistili pravidelnou úpravu veřejné zeleně a pořádku v obci.

Zajištění úpravy sběrných a třídících míst, přidáme svoz bio odpadu

Pravdou je, že míst pro tříděný odpad je dostatek, ale velmi často z nich přetékají odpadky. Zajistíme zastřešení všech těchto ploch, jejich pravidelnou kontrolu a častější odvoz. Přidáme kontejnery pro bio odpad a zajistíme jejich pravidelný svoz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: