Skvělá šance pro naší obec ne jen na další čtyřy rokyPo uplynulých čtyřech letech se k nám zase blíží volby. A je nasnadě si z rekapitulovat, co jsme za tu dobu dokázali a proč byste se měli přiklonit zase na naši stranu.

Do schránek nám všem chodí letáky, či téměř brožury slibů a zásluh toho, za co bychom měli být vděční dosavadnímu zastupitelstvu a jednotlivým politickým stranám. Pravda je jiná. V zastupitelstvu je devět členů a záleží na nich, kterou z věcí dotáhnou do konce.

Někdy je to věc jednoduchá, jindy se zase táhne v návaznosti na územní plán nebo na možný dotační titul.

Toť úděl lokálních politiků, kterým ve většině nejde o udržení se ve funkci nebo o finanční ohodnocení. Je to o iniciativě a naslouchání spoluobčanům a o získání podnětů, které se mohou formovat v realitu a udělat tak naši obec lepší pro život nás všech.

Není pravdou, že ta či ona strana dokázala sama prosadit a realizovat projekt, je to vždy nalezení shody zastupitelstva a jednoho nebo dvou, kteří dokážou prosadit prvotní nápad.

V uplynulé době jsme byly schopni aktivně spolupracovat se Starosty a nalézt společnou řeč, demokraticky se dohodnout o projektu a jít za jejím dosažením. Příkladem může být oprava drážního domku nebo výstavba veřejného osvětlení u vlakové zastávky.

Věc, která nás ale opravdu brzdila v rozvoji obce, je dosavadní nemožnost dohody se zastupiteli, včetně paní starostky, reprezentující až do nedávna hnutí ANO.

Právě blok ANO (dnes již „Za nezávislou Stráž“), poslední volební období jednal s arogancí a domýšlivostí, která má za důvod rozkol končícího zastupitelstva a promarněné projekty.  Je to ztracený čas téměř čtyř let, kde jsme mohli obec posunout dopředu a zajistit projekty na další roky, které by byly k prospěchu nás všech.

Příkladem budiž ucelený koncepční program rozvoje obce v podobě písemného dokumentu, který měl za úkol zpracovat zastupitel za ANO. Ani čtyři roky mu nestačili, stále jej nemáme. Ponechávám stranou politickou příslušnost. Nesplnění slibu zastupitele v tomto zásadním úkolu je jednoduše nepřípustné.

Kandidatura našeho uskupení do komunálních voleb 2022 není z důvodu posunu v kariéře nebo potenciálního příjmu finanční odměny.

Byl bych velmi rád za to, aby funkci starosty/starostky reprezentoval člověk, který dokáže dohlédnout přes stranickou angažovanost a dokázal sjednotit zastupitelstvo. Byl lídrem a tahounem dění v obci.

Zastupitelé jsou lidé, voleni občany, aby vedli obec ke zlepšení. Pokud nebudou ve shodě názoru schopni najít kompromis a vzájemně lidsky vycházet, nečeká nás, jako občany, nic dobrého.

Právě proto vás prosím, volte s rozumem tak, abychom měli naší obec připravenou pro další rozvoj, který nás čeká, a to nejen s očekávaným nárustem nových obyvatel.

Vladimír Pekuláš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: