Virtuální most a děti na kolejích

Naše obec by nemusela být zas tak odlišná od jiných obcí, ale má v sobě velký klín v podobě rychlostní komunikace, která ji půlí mezi lepší a horší Stráž. Nevěříte? Zeptejte se, nebo lépe, běžte se podívat východně od rychlostní komunikace a uvidíte roky zanedbávanou část obce bez investic.

Kopečáci, jak si tamní obyvatelé říkají, vám budou dlouho vyprávět o slibech a studiích a projektech, které jim byly představeny jako hotové věci. K realizaci čehokoliv bohužel obec nepřistoupila, a tak se tristní stav této časti obce jen horší. Projekt nové výstavby v této lokalitě, kde má přibýt dalších zhruba padesát domů, tak jen zvyšuje zoufalost místních občanů.

Být na té „dobré“ straně Stráže má jistě svoje výhody. Sběrný dvůr (místo) za domem, škola co by kamenem dohodil, školka hned vedle. Autobusové zastávky, chodníky, plynofikace, připojky na odpady, atd. A cože tedy mají od obce Kopečáci? Sliby.

Moc jsem tomu nevěřil, ale děti základní školy a nejen ty, mají ve zvyku chodit přes rychlostní komunikaci přes železniční most. Je to pro ně ušetřený čas v řádu desítek minut.

Železniční most spojující Kopečáky se zbytkem Stráže

Je obec opravdu v tak ubohém stavu, že nemůže zajistit základní dopravní obslužnost alespoň pro školáky? Když už se zapomnělo na základní propojení obce, tak by se třeba mohla zřídit vlastní autobusová doprava v nejvytíženějších časech tak, aby lidé nemuseli riskovat své životy.

Nevykládejte si to špatně, nejsem proti dalšímu rozvoji této lokality. Myslím si ale, že se sliby mají plnit a to dříve než se naslibují další a spustí se nová výstavba v již tak obcí podfinancované lokalitě.

Obec by se měla chytit za nos, posypat si hlavu popelem a přijít s prosíkem zpět.
Slibů již bylo dost, je čas na realizovatelné projekty, které pomohou občanům odlehčit jejich situaci v dopravě, odpadech, dostupnosti a hlavně, přestat jim lhát do očí.

Prosím tak obec za své sousedy a kamarády, které mezi Kopečáky mám, aby třeba občas chybovala, ale nezapomínala na zodpovědnost, kterou zde má.

Jedna myšlenka na “Virtuální most a děti na kolejích

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: